Акція антиядерного туру у Рівному виявилась найбільш спекотною. Вдень температура піднялась до 23 градусів, а сонце було дуже пекучим. Відрізняє цю акцію від інших те, що в нас не було автобуса, у якому ми зазвичай складали речі. Тому багато речей довелося скласти прямо на площі, поряд із нашою виставкою.

Набагато більше уваги привертала наша виставка «Чорнобиль. 20 років – 20 доль».

В Рівному набагато більше ніж в райцентрах кількість людей, які, не поспішаючи, гуляють містом, а тому мають час підійти і ознайомитись із виставкою. Інформаційні матеріали розходились дуже швидко, через великий наплив відвідувачів. У Рівному ми зібрали майже стільки ж підписів, скільки за усі попередні зупинки туру – близько 500.

На акції у Рівному в нас була також модель розміщення ядерних відходів на Україні. Для цього, на карту України були виставлені баночки з усім відомим знаком радіаційної безпеки. Набагато цікавішим є наповнення баночок: зелене желе, змішане із зеленим рідким милом. Ми намагались що б воно викликало в людей відразу, але одна моя знайома одразу сказала що виглядає доволі смачно. Після цього мені прийшла ідея покласти біля карти ложку. Цей символізм не випадковий: кількість радіоактивних відходів на території України така, що на кожного громадянина припадає 20 тон.

Навколо сонячного водонагрівача та батареї періодично збиралася група з 5-8 чоловік. Вони обступали сонячний водонагрівач з усіх боків так, що його не було видно перехожим. З іншої сторони, можливо натовп – це навіть краща «приманка» для українця, ніж якась конструкція. Більшість відвідувачів з Рівного підтримували нас, казали що ми робимо добру справу. Звісно, було і декілька таких, хто намагався переконати нас в перевагах ядерної енергетики, перед енергозбереженням і альтернативними джерелами. Приємно, що навіть ті перехожі, які підійшли поставити свій підпис, включалися у дискусії і ставали на наш бік, під час розмов із прихильниками атомної енергетики.

Спека в цей день видалась просто неймовірна, усі хто брав участь у акції згоріли на сонці і на наступний день мали червоні обличчя. Це була остання зупинка першого етапу інформаційного туру. Саме через спеку ми вирішили завершити раніше – близько другої години. Більше того, ближче до кінця акції на майдані почався мітинг на захист малого та середнього бізнесу від податкового тиску.

На останок хочу від імені усіх учасників туру подякувати тим громадянам, які підтримали нас і поставили свої підписи. Атомна енергетика небезпечна, так, але крім цього вона економічно не вигідна. Відносно дешевим є лише саме виробництво, тобто самі атомні станції. Але це – лише вершина атомного айсберга.

Ілля Єременко, Рівненський «Екоклуб», для порталу «Четверта влада»