Двісті джипів на чолі з Януковичем-молодшим плюндруватимуть поліські заповідники

Близько двох сотень джипів, серед яких і машина сина Президента України Віктора Януковича-молодшого, планують протягом тижня плюндрувати кілька поліських заповідників. У Поліському та Рівненському заповідниках, а також у Шацькому національному парку вони хочуть влаштувати автоперегони по бездоріжжю.

„Маршрут джипів проходитиме через три унікальні заповідні території України. У двох із них – Поліському та Рівненському заповідниках – встановлений режим абсолютної заповідності, а це означає, що там заборонено проходити навіть пішим людям. В Україні біля 8000 охоронюваних природних територій, і лише два десятки з них – «свята святих» – заповідники. Проведення перегонів саме тут є найбільш неприпустимим, ніж в інших місцях України”, – каже заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк.

Судячи з відео та фотографій попередніх трофі-рейдів, важкі машини ламають та викорчовують дерева та кущі, псують дороги, винищують флору та фауну, що є надзвичайно цінними та охороняються українським законодавством та міжнародними конвенціями. Окрім цього, саме зараз триває сезон розмноження тварин, у зв’язку із чим більшість країн навіть запроваджують „місячники тиші”. Україна теж має виконувати ці зобов’язання, адже ратифікувала Конвенцію про дикі види флори і фауни та середовище існування у Європі, згідно з якою заборонено розлякувати рідкісні види у сезон їхнього розмноження. Окрім обурення світової спільноти та міжнародного скандалу, що може статися після такого недбалого ставлення до заповідників, пробіг може викликати й цілком слушні юридичні наслідки: за псування об’єктів природно-заповідного фонду передбачена кримінальна відповідальність за статтею 252 Кримінального кодексу.

У самих заповідниках про плани перегонів на джипах або не чули зовсім, або чули тільки погрози – з боку організаторів.

„Ми дізналися про перегони на джипах через інтернет. Зв’язалися з організаторами, а ті нам сказали: якщо ви будете виступати проти, директора та заступника директора заповідника знімуть з посад. Намагалися знайти якийсь компроміс, наприклад, щоб працівник заповідника хоча би показав найбільш цінні території, куди не треба заїжджати, але там перестали знімати трубку”, – розказав працівник одного з заповідників.

Тим не менш, організатори трофі-рейду в усіх джерелах хваляться, що маршрут пройде саме заповідними територіями.

„Наш трофі-рейд – це не тільки спортивне змагання, але й можливість для всіх учасників вирушити у подорож мальовничими куточками нашої країни, оскільки маршрут пролягає через три найкрасивіших заповідники, де досі збереглася первинна природа”, – заявив в інтерв’ю один з організаторів пробігу, керівник комітету з трофі-рейдів Автомобільної федерації України Сергій Осадчий.

„Це не тільки етап у розвитку спорту, це відкриття та пропаганда нових, невідомих широкій публіці туристичних спрямувань та вклад в економічний розвиток регіонів, по яким пройде маршрут. Я певен, що всі учасники перегонів повернуться у цей дивовижний поліський край та привезуть сюди своїх друзів та знайомих”, – заявив народний депутат України Віктор Янукович-молодший, що є одним з активних учасників автоперегонів по бездоріжжю.

Національному екологічному центру України вдалося зв’язатися із організаторами заходу і попросити змінити маршрут пробігу в обхід заповідних територій, але окрім брутальної лайки у слухавку вдалося почути тільки те, що маршрут змінювати ніхто не збирається.

Національний екологічний центр України розіслав листи в усі обласні та районні адміністрації, територіями яких проходитиме маршрут пробігу, а також організаторам та спонсорам пробігу з вимогою заборонити проїзд заповідними територіями та змінити маршрут в обхід об’єктів природно-заповідного фонду.

Просимо вас також долучитися до захисту унікальних природних зон та надіслати організаторам та спонсорам листа з вимогою змінити маршрут трофі-рейду. Приєднатися до акції щоб бути в курсі новин можна за посиланням:
http://www.causes.com/causes/621943-200/about

Нагадаємо, автомобільні змагання „Ukraine Trophy 2011” мають пройти з 2 по 8 липня 2011 року, від Києва до Шацьких озер уздовж північного кордону з Білорусією через три заповідні зони. У змаганнях візьмуть участь близько 200 важких машин.

Детальний маршрут можна переглянути на сайті організаторів http://www.ukraine-trophy.com, їхні контакти: Київ, вул. Набережно-Корчуватська, 136, e-mail: info@ukraine-trophy.com, тел. 067 2355746, 067 4641170, 044 3321202.

Долучитися до організації та проведення акцій протесту можна, заповнивши контактну форму http://goo.gl/2bbxv.
Також можна приєднатися до акції в мережі Causes (логінитись можна за допомогою акаунту Facebook):
http://www.causes.com/causes/621943-200

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до:

Олексій Василюк,
заступник голови Національного екологічного центру України,
097 1000 473
vasyliuk at gmail.com

 • Tetiana

   от же ж гівнюки. хай у них пружини з сидінь у дупу повистрибують, як вони почнуть свій пробіг.

 • Lesuok

  щоб вони повбивали один одного, падли!

 • Vovanovak

  Та кращого бездоріжжя ніж наші дороги, що з”єднують села на Поділлі й шукати годі. Хай повернуть з головних доріг чуть в сторону і бездоріжжя чудове. Та їм не бездоріжжя потрібне, а загадити ще ті куточки України, де збереглись останні мальовничі ділянки нашої природи.

 • Ivaam

  Вот же ж паразиты, разрази их гром и молния!!!

 • скажу как человек, видевший и снимавший подобные мероприятия – 95% маршрута проходит по лесным дорогам, и вреда от передвижения машин – меньше чем от мусора, выбрасываемого одной пятиэтажкой за день.

  оставшиеся 5% – это съезд с лесной дороги в болото, и выезд обратно. маршруты, места стоянок, те самые участки болот, что будут испорчены – согласовываются с руководством заповедников. выплачиваются сборы “озеленителям” для компенсации ущерба, а тем, кто портит, например – лебедится, зацепившись тросом за дерево – дисквалификация и штраф – для зацепа за дерево используют специальную мягкую стропу, которая не портит кору.

  я тут как раз в тех краях был недавно – Каменное село. так вот, попытка ехать по лесным дорогам из одного лесхоза в заповедник – где меня лесничий в гости ждал – закончилась неудачей – дороги лесовозами разбиты так, что стандартный внедорожник проехать НЕ МОЖЕТ. и сплошные вырубки. ВЫРУБКИ В ЗАПОВЕДНИКАХ.

  а подобные статейки – регулярно клепают – когда джипы едут туда, где натыкаются на незаконные вырубки и целые сотни гектаров заповедных лесов, заборами окруженные и в частную собственность превращенные. ну и еще дабы списать денежки очередного иностранного гранта – мол, вот компанию по защите природы провели.

  например: второе по величине озеров шацком заповеднике присвоил брат ющенка.

   а от джипов вреда – кот наплакал.

  экипажей, кстати, будет меньше сотни.

  • Це чудово, що можна їздити акуратно, ніхто не проти джипінга в принципі. Але не треба прикривати одну проблему іншою. “Ми поїдемо через заповідник, порушуючи закони, бо там уже хтось нагадив, чому нам не можна? Ми ж менше гадимо, ніж вони”.

 • кстати, если кому-то будет не лень изучить маршрут, и поехать понаблюдать за джипами – и кто засечет нарушения (например – лебежение за дерево без корозащитной тропы, или ремонт, связанный с заменой технических жидкостей (запрещен в полевых условиях, в связи с возможным попаданием масел в землю) а потом сообщить организаторам мероприятия – огромное спасибо. ибо дегенераты, как и везде, в наших рядах тоже есть, и их надо выявлять и наказывать.